İnşaat Tabelası Modelleri

inşaat tabelaları , inşaat reklamları , ayaklı inşaat tabelaları , ayaklı şantiye tabelaları , iş güvenlik tabelaları , iş güvenlik levhaları , şantiye reklamları , inşaat tabelası fiyatları

 

 

İnşaat tabelası araziye uyumlu ölçülerde yapılır ve alüminyum levhadan yapılmaktadır. Saç malzemeden de yapılan çeşitleri de bulunmaktadır. Aliminyum veya saç levhadan yapılan tabela üzerine boya, fırın boya, folyo kaplama, fosforlu folyo kaplamalarından her hangi bir tanesi uygulanabilir. İnşaat tabelası, arazi tabelası, ayaklı şantiye tabelası, şantiye bilgi tabelası gibi çeşitleri bulunmaktadır. Şantiye tabelaları arasında bilgilendirme tabelaları da bulunmaktadır.

İnşaat Tabelası

 

Şantiye tabelası seçiminde önemli olan hususlardan biri tabela reklam tanıtımlarının, görünmesi istenilen uzaklığa göre harf yüksekliklerini ölçeklendirmek suretiyle çalışma yapılmasıdır. Yazı fontları, font büyüklükleri ve görsellerin boyutları uzaklığa oranlanarak büyütülmelidir. Karkas ve ön yüzeylerin yapımında genellikle; alüminyum, demir ve sac malzeme kullanılır. Bu tip çalışmalar çoğunlukla bir defaya mahsus olarak kullanıldığından düşük maliyetli olanları tercih edilir. Günümüzde şantiye tabelalarına görsel estetik kazandırmak ve inşaatla ilgili merak uyandırmak için uygulamalar led kayan yazı ve inşaatın bitiş tarihine dair geri sayım sayaçları ile desteklenmektedir. Totem ve Şantiye tabelalarında yapılan çalışmaların genellikle levha halinde olmasından dolayı çok fazla rüzgar tutmaları, montajlanma aşamasında tabela boyutlarının baz alınarak uygulama alanının sağlamlık analizinin yapılmasını ve gerekiyorsa montaj öncesinde uygulama alanına beton dökülmesini gerektirmektedir. Tabelanın metal olan parçaları paslanmayacak şekilde boya vernik ve çeşitli koruyucularla korunmalıdır.